Dětské sedačky na kolo

Jedním ze způsobů, jak skloubit cyklistiku s přírůstkem do rodiny, je sedačka na kolo. Je to výborný způsob, jak v dítěti pěstovat vztah ke sportu již od útlého věku. Sedačky rozdělujeme do skupin podle toho, kam jsou umístěny - na přední rám, na zadní rám nebo na nosič. 

Při volbě typu sedačky je nejdůležitější kompatibilita sedačky s vaším kolem. Různé typy kol znamenají různé možnosti montáže.

Sedačka na přední rám je vhodná pro menší děti od 9 měsíců do 2 - 3 let. Dítě se cítí v tomto typu sedačky komfortně, neboť je umístěné mezi vašimi rameny. Navíc vidí dopředu a vy o něm máte přehled. Nevýhodou je, že není kryté v případě nepřízně počasí.

Sedačka na zadní rám je vhodná pro děti od 9 měsíců do 22 kg. Umístění vzadu sice neumožňuje dítěti takový rozhled jako sedačka vepředu, ale nabízí jiné benefity, jako je odpružení nebo polohování. Navíc je dítě lépe chráněné před větrem, hmyzem atd.

Sedačka na nosič je vhodná pro děti do 25 kg a její montáž je velmi jednoduchá. Nicméně pokud na kole nemáte nosič, je to další investice.

 

Nejprodávanější

45 položek celkem
Urban Iki Zámek na přední sedačku na kolo Kód: 213105
Urban Iki Madlo k přední sedačce
277 Kč
Kód: 212382
Urban Iki Přední MTB/ATB Adaptér
k přední sedačce
637 Kč
Kód: 213051
Rychloup.držák pro detské sedacky Thule
841 Kč

Perfektní řešení pro rodiny, kde se dva dospělí střídají při jízdě s dítětemDodáváno se šrouby pro montáž na kulatou a oválnou sedlovou trubkuSystém Thule One-Key je součástí...

Kód: 2125030100
Kids Ride Shotgun Dětská řídítka k sedačce Shotgun
969 Kč

Tato řidítka jsou vylepšenou verzí 2.0 oproti původním řidítkům. Jsou však plně kompatibilní a vhodné i v kombinaci se základním modelem sedačky.

Kód: KRS-HBR
Kids Ride Shotgun sedačka na rám
2 159 Kč

Shogun dětská sedačka na rám patří mezi ty nejlepší na trhu. Určena je pro děti ve věku od 2 - 5 let .

Kód: KRS-SB
×

Splátková kalkulačka ESSOX