O nás

10 duvodu podruhe

Kolomat - to jsme my! 

Jsme mladá, inovativní dynamicky se rozvíjející společnost.... Ne, to opravdu ne! 

Jsme manželé, kteří se jednoho dne rozhodli živit se tím, čím každý den žijí od rána do večera - cyklistikou. O tři čtvrtě roku později, po více než intenzivních přípravách, spatřil Kolomat Šumperk 1.3.2023 světlo světa. Naše společné dítě, do kterého jsme vložili úplně všechno a snad i něco navíc. 

Jsme noví, nemáme x let tradici a musíme se hodně snažit, abychom se "chytli". Tradiční cykloprodejny si často jedou "to svoje", protože jim to prostě stačí. My nemůžeme a ani nechceme!

Na 700m2 prodejně se setkáte přímo s námi a je v našem největším zájmu vám vyjít maximálně vstříc. Projíždějte si kola na prodejně, přesedejte z jednoho na druhé, vše vám upravíme na míru, uvaříme kafíčko, kolo dovezeme domů.

Neříkej, že něco nejde, kdykoliv se může objevit blbec, který neví, že to nejde a udělá to! 

To jsme my - náš Kolomat! 

Kateřina Matysík

To jsem já, hlava celého projektu prodejny Kolomat v Šumperku. Přes jezdectví a překážkové OCR běhy jsem zakotvila u cyklistiky, které jsem se celý život úspěšně bránila. A naplno jí propadla. 

Během tří let jsem posbírala několik významných vítězství v MTB maratonech a stala se vítězkou v kategorii Prestige Trophy marathon KPŽ v roce 2022.

Jsem střelec. Žiju tak, trénuju a pracuji zrovna tak. S plným nasazením, po hlavě a na sto deset procent!

V Kolomatu mě najdete přímo za pokladnou. Mám na svědomí celý sortiment i eshop. Moje superschopnost - seženu pro vás nesehnatelné!

10 duvodu podruhe
10 duvodu podruhe

Zdeněk Matysík

V patnácti si umínil, že jednoho dne vyhraje Velkou pardubickou. O dvacet let později se mu to poprvé v sedle Peruána povedlo. A pak ještě dvakrát.

Svoji posedlost dokonalostí, puntičkářství a nezdolnou vytrvalost přenesl i do světa kol. Vymýšlí nové vychytávky a sleduje svět elektrokol.

Je trenérem cyklistiky pod ČSC. Pomůže vám s výběrem kola i elektrokola. Naučí vás využít potenciál elektrokola naplno tak, abyste jezdili bezpečně, jízdu si naplno užívali, šetřili baterii a veškeré komponenty vám vydržely co nejdéle.

V Kolomatu ho najdete přímo "na place" nebo v servisu. 

Zbyněk Matysík

Syn Zdeňka. Sportovní multitalent snad úplně na všechno. Přes dostihový sport, překážkové OCR závody zakotvil až u cyklistiky. Tenhle chlápek klame tělem - s postavou malého kluka má páru za dva dospělé!

Když něco dělá, tak zásadně "na krif" a na 200%. Je to naše tryskomyš a nikdy nevíte, kde na něj v prodejně narazíte. Nejčastěji se zdržuje za pokladnou nebo přímo "na place". 

Když budete potřebovat diagnostiku elektrokol s motorem Bosch nebo diagnostiku Shimano a diagnostiku Vinka postará se o to právě Zbyňa!

10 duvodu podruhe
10 duvodu podruhe

Luděk Rosák

Můžeme vám naslibovat hory doly, ale bez toho týpka v schovaného v cyklo servisu, který má ruce permanentně od šmíru by to nešlo. 

A my máme toho nejlepšího! Luďa je mistr svého oboru a opravdový Pan Mechanik. K nám se nechodí na obyčejný servis kol. K nám se chodí za Luďanem! Bez přehánění často prostě "koukne a vidí" to, co všem ostatním uniklo. A to mluví za vše. 

Šimon Němeček

Syn Kačky. 

Šíma pravidelně kontroluje zásoby našich karamelek a taky má velkou zásluhu na jejich mizení :) 

Jak už to tak v rodině bývá, rozhodně není cyklistou tělem i duší a život bez kola by ho zas až tak netrápil. Ale právě díky němu dokážeme pochopit vaše malé cyklisty a cyklistky, máme trpělivost s těmi opatrnějšími a moc dobře víme, že když se chce, všechno jde - bez stresu a s radostí rodičů i dětí.

10 duvodu podruhe
10 duvodu podruhe

Maverick

A ten nejdůležitější na konec! Náš belgický grifonek Maverick. Práci sekuriťáka dělá v Kolomatu už od štěněte na plný úvazek, se vší vážností a zodpovědností. 

Miluje děti a všechny vás na naší prodejně rád přivítá! 

Společně jsme připraveni vás provést světem kol a elektrokol a hlavně - krýt vám záda po jeho pořízení!

A proč nakoupit zrovna u nás?

10 duvodu podruhe

Dopřejeme vám dostatek času i prostoru

Všechna naše kola jsou dostupná k okamžitému testování. Můžete se u nás projíždět za každého počasí. Přesedat z jednoho kola na druhé. Dopřejeme vám tolik času, kolik jen budete chtít. Chápeme, že pořízení nového kola je velká událost, ať už je to kolo na ježdění do práce nebo celoodpružené elektrokolo. Budeme vám k ruce, odpovídat na vaše dotazy, pomůžeme s výběrem a doporučíme nastavení.  

10 duvodu podruhe

Nejsme vázáni k jedné značce

Ze široké nabídky všemožných výrobců kol a elektrokol si "vyzobáváme" jen ty bicykly, co podle nás za to stojí. Každé jednotlivé kolo pečlivě vybíráme, hodnotíme jeho zpracování, osazení v poměru k ceně. Vedeme vášnivé diskuze a někdy se pohádáme. (hlavně když jde o prosazovaní růžové barvy v sortimentu :-). Upřímně, prodávat něco, o čem člověk není vnitřně přesvědčený, by šlo dost těžko... 

10 duvodu podruhe

Široká nabídka a možnosti evropských a kanadských výrobců

S tím souvisí naše nabídka - vedle známých značek typu KTM, Haibike, CTM máme i značky méně známé, které často zaujmou svojí originalitou, nápaditostí a taky cenou. Žádnou "Čínu" u nás nedajdete! Máme kola českých výrobců - Galaxy, Beany, Lovelec, slovenských - Dema, CTM, Cyclision, Liberty, kanadských - Marin, Focus, Norco, německých - Focus, Bulls, Haibike, Cube, Kubikes, polských - Octane One, NS Bikes, Rondo, Créme a naši srdcovku - francouzský Sunn (ten pro sezónu 2024 sedláme v závodech)

10 duvodu podruhe

Kolo vám přestavíme na míru

Moc dobře známe ten pocit, kdy člověk konečně objeví "to pravé". Téměř vždy to má nějaké ALE... Kolo je super, líbí se vám barva, cena je ok, jen kdyby mělo lepší brzdy...Žádný problém! Každé kolo vám dokážeme upgradovat dle vašich přání. Vyměníme představec, zkrátíme řídítka, vyměníme sedlo, přestavíme kompletní pohon, vylepšíme brzdy. Vy budete mít kolo podle svých představ a bez starostí, co si počít s nepotřebnými díly z nového kola. A co třeba naopak? Když objevíte dokonalé kolo - zbytečně předimenzované pro vaše potřeby? Šikovnou přestavbou jsme schopni kdejaké kolo zajímavě zlevnit.

10 duvodu podruhe

Zvýhodněný servis na "naše kola"

Servis na kola zakoupená u nás budeme navždy dělat s 20% slevou. Vedeme si evidenci jednotlivých oprav a pohlídáme vše, co je třeba. Jednoduše, prodejem to u nás nekončí a vždy vás rádi uvidíme, třeba jen tak, na kafe. 

10 duvodu podruhe

Maximální zabezpečení

Postaráme se o maximální zabezpečení vašeho kola nebo elektrokola. Pomůžeme vám s instalací lokátoru Knog Scout, zabezpečíme kolo speciálním UV nátěrem Datatag a pojistíme u Bike Plan. 

10 duvodu podruhe

Nákup na splátky a rozložená platba

Přímo na prodejně s vámi zařídíme rozloženou platbu od Essoxu - nákupy do 30.000,- na čtyři části bez navýšení. Pomůžeme vám také s klasickým financováním prostřednictvím Home Creditu nebo Essoxu. 

10 duvodu podruhe

Kolo vám zdarma dovezeme

Víme, že především elektrokola nejsou žádní drobečci. Kolo, které na prodejně zakoupíte vám zdarma do nejbližšího okolí dovezeme.

10 duvodu podruhe

Posezónní úschova ZDARMA

Kola zakoupená u nás vám přes zimu ZDARMA uskladníme v našem skladu. Po sezónně dáme kolo do pucu, uložíme k zimnímu spánku. S prvními jarními paprsky můžete okamžitě vyrazit na bezstarostnou jízdu na připraveném kole.

10 duvodu podruhe

Náhradní vozidlo po dobu servisu

Známe zákony schválnosti. Víme, že věci se rády kazí a rozbíjejí třeba těsně před dovolenou - dejte nám kolo do servisu, půjčíme vám náhradní, užijte si dovolenou a po návratu vám opravené kolo vrátíme! Nikdy vás nenecháme ve štychu a při servisování "našeho" kola vám vždy nabídneme "náhradní vozidlo"

Proleťte se u nás v našem videu

Níže se můžete podívat na fotogalerii, jak to u nás v šumperské cykloprodejně vypadá. Jsme pyšní, že se nám vlastními silami (ano, opravdu jsme tu neměli jediného řemeslníka!) podařilo vytvořit příjemné a hlavně funkční místo pro testování a nákup kol. Úkol to nebyl jednoduchý - předělat prostory bývalého supermarketu, následné tržnice a poté tři roky opuštěných prostor, byla veliká výzva. 

Jak se nám to povedlo, posuďte sami :-) 

Kolomat Šumperk

×

Splátková kalkulačka ESSOX