Chipujeme elektrokola - Ale...

Provádíme chipování elektrokol

Provádíme odstranění omezení rychlosti elektrokol. Všechna elektrokola mají ze zákona omezenou rychlost na 25km/h. Chipování elektrokol je úprava, která zvyšuje maximální rychlost, do které motor pomáhá jezdci. Tím se elektrokolo stává rychlejším a zábavnějším. Chipování se provádí instalací speciálního čipu do řídící jednotky motoru. Čipování je možné u většiny středových motorů, jako jsou Bosch, Yamaha, Bafang, Shimano, Brose nebo Panasonic. Na naší prodejně Kolomat v Šumperku nabízíme odborné chipování elektrokol. Jsou elektrokola a výrobci motorů, kde se jedná pouze o softwarovou záležitost a vše je možné nastavit pouze v diagnostice - například motory Vinka a Dapu. U ostatních je potřeba instalace speciálního chipu. Na naší prodejně Kolomat provádíme odstranění omezení rychlosti elektrokol výhradně za použití chipů PearTune, které jsou dlouhodobě ověřené a spolehlivé. 

 

 

 

Instalace chipu není prací, která by se měla provádět doma v garáži. Neodborným zásahem do elektroniky elektrokola je možné někdy nadělat více škody než užitku. Některé domácí pokusy mohou v krajních případech skončit až úplným zablokováním celého elektrokola. O tom, že výrobci motorů o takových zásazích nechtějí ani slyšet už nemusí být vůbec řeč... Proto spolupracujeme výhradně se špičkou v oboru diagnostiky elektrokol. Poradíme si s odstraněním rychlostního omezení téměř všech typů elektrokol. 

Chipování elektrokol

Odstranění rychlosti elektrokol - ANO, ale...

Čipování elektrokol má i své nevýhody a nese také rizika. V Česku taková kola nemohou jezdit na veřejných komunikacích. Takové kolo může jezdit pouze po soukromém pozemku

Dalším rizikem je, že čipováním elektrokola zaniká záruka na celé kolo i na motor. Čipování může způsobit poškození motoru, baterie, řídící jednotky nebo dalších součástek. Takové škody nejsou kryty zárukou. 
Odblokováním elektrokola se zvyšuje pravděpodobnost nehody. Rychlejší elektrokolo vyžaduje větší pozornost, opatrnost a zkušenost od jezdce. Čipované elektrokolo může být nebezpečné pro vás i pro ostatní účastníky provozu. Pokud byste měli nehodu s načipovaným elektrokolem, můžete se dostat do problémů ze zákony České republiky. Budete nuceni nést plnou odpovědnost za vzniklé škody a náklady.

Je třeba si také uvědomit, že zrychlená elektrokola jsou mnohem méně ekonomická, rapidně se zvedá spotřeba baterie, pravděpodobné dojezdy jsou velmi orientační a baterie se vybíjí mnohem rychleji než u kola bez chipu. 

Pokud se rozhodnete pro čipování elektrokola, musíte si být vědomi všech těchto rizik a nevýhod. Při čipování elektrokola na naší prodejně Kolomat v Šumperku vám vždy necháme podepsat dokument, kde jsou veškerá rizika zmíněna. Vyžadujeme od vás potvrzení, kde berete na vědomí veškerá rizika související s chipováním elektrokol a odstraněním omezení rychlosti elektrokola a také, že vše je na vlastní nebezpečí. To potvrdíte svým podpisem přímo na prodejně.

Jestli odstranění rychlostního omezení elektrokola potřebujete, už necháme na vás... 

Chipování elektrokol
×

Splátková kalkulačka ESSOX